+38 (044) 333-40-79

+38 (096) 972-73-73

+38 (066) 942-73-73

+38 (093) 942-73-73

замовити консультацію
хочу купити atlantic
Каталог
Контактна інформація

Графік роботи call-центра:

Пн - Пт
9:00 - 20:00
Сб
10:00 - 16:00
Вс
10:00 - 16:00
Пункти видачі онлайн-замовлень
м. Київ, вул. Микільсько-Слобідська, 4В
м. Київ, вул. Академіка Булаховського, 2/1
Atlantic Блог Ексклюзивний антикорозійний захист

Ексклюзивний антикорозійний захист

Ексклюзивний антикорозійний захист

Корозія – головний «ворог» будь-якого накопичувального водонагрівача. Протікає корозія (в даному випадку-електрохімічна) при наявності електролітів, з якими контактують електроди. У свою чергу, електроди можуть бути складовими внутрішньої структури одного металу, або ж елементами різних металів з різними окислювальними і відновними потенціалами.

Корозія сталевих баків водонагрівачів: суть процесу

Під дією електричних струмів відбуваються окислювально-відновні процеси, які характеризуються віддачею і перенесенням електронів і їх груп. Таким чином, на поверхні металів виникають анодні і катодні ділянки. Ділянки з низьким електродним потенціалом, стаючи анодними, розчиняються – відбувається електрохімічна корозія.

Слід зазначити, що водонагрівачі з «мокрими» нагрівальними елементами піддаються корозійним процесам відразу в двох місцях – між мідним нагрівальним ТЕНом і сталевим баком, а також безпосередньо на поверхні самого сталевого бака електричного бойлера. Інтенсивність процесів, що протікають між баком і ТЕНом, при цьому істотно вище, так як різниця між електродними поТЕНціалами міді і сталі досить висока.

Водонагрівачі Atlantic, вартість яких залежить, в тому числі, і від типу використовуваного ТЕНа, оснащуються як «мокрими», так і «сухими» нагрівальними елементами. Бойлери Atlantic з «сухими» нагрівальними елементами, для запобігання контакту з водою розміщеними в спеціальних колбах, менш схильні до корозійних процесів. Як наслідок, такі накопичувальні водонагрівачі більш довговічні.

Водонагрівачі Atlantic: унікальні стеатитові ТЕНи

Звертаємо Вашу увагу на унікальну пропозицію – водонагрівачі Atlantic зі стеатитовими нагрівальними елементами!

Стеатит це матеріал, який відмінно показав себе саме в електротехнічних нагрівальних приладах. Він дуже міцний, не схильний до механічних деформацій і витримує температуру нагрівання понад +1000°C.

Стеатитові нагрівальні ТЕНи дуже швидко розігріваються, в той час як остигають вкрай повільно. Як наслідок, задана Користувачем температура води в Баку електричного водонагрівача Atlantic зі стеатитовим нагрівальним елементом підтримується значно довше.

Бойлери з баками з нержавійки: методи запобігання корозії

Баки з нержавіючої сталі, якими укомплектовані бойлери Atlantic, також можуть піддаватися корозії. Слабке місце баків з нержавійки - це зварні шви. Під час зварювання в області шва змінюється хімічний склад металу, а захисні властивості нержавіючого сплаву практично повністю втрачаються. Як результат-виникнення корозії з подальшою протіканням бака в місцях шва. Звичайно, існує технологія безшовного зварювання, але при виробництві бюджетних бойлерів Atlantic цей вельми дорогий метод не використовується.

Якщо говорити про дієві способи захисту нержавіючого бака накопичувального водонагрівача від корозії, найбільш ефективними методами вважається застосування високоякісних емалевих покриттів і використання магнієвих анодів.

Як наноситься емалеве покриття?

При нанесенні емалі зазвичай застосовують один з двох методів: рідинний або електростатичний.

Рідинний метод має на увазі наступний процес: рідку емаль за допомогою пульверизатора або простим «обливом» наносять на внутрішню поверхню нагрівального бака. Недолік рідинного методу полягає в тому, що на вже готовому емалевому покритті можуть виникати відколи і місця «напруг». Також під час сушіння і в процесі випалу емалі присутня ймовірність виникнення мікропор і мікротріщин. Все це призводить до зниження корозійної стійкості емалі накопичувального водонагрівача.

Одеський завод «Укратлантік», що випускає бойлери Atlantic, використовує більш прогресивний метод електростатичного, або порошкового нанесення. В даному випадку емаль розпорошується у вигляді порошку, частинки якого рівномірно лягають на поверхні бака. Надлишки порошку обсипаються без утворення ущільнень.

Переваги нанесення емалі порошковим способом:

  • Завдяки тому, що в процесі не задіюється рідина, виникнення пір і тріщин при сушінні і випалюванні виключається.
  • Полімерні добавки забезпечують високу еластичність емалі і її стійкість до хімічних середовищ, що істотно підвищує термін служби покриття.
  • Ступінь зчеплення емалі і металу при електростатичному нанесенні максимальна.
  • Покриття виходить рівномірним і ідеально гладким по всьому шару.

Зауважимо ,що електростатичний метод на сьогодні досить дорогий, тому застосовувати його можуть виключно великі виробники з сучасною технічною базою. Водонагрівачі Atlantic, купити які ви можете, ознайомившись з пропозиціями компанії «Атлантик», виробляються з використанням найсучасніших антикорозійних технологій.

Що дає використання магнієвих анодів?

Використання магнієвих анодів дозволяє не тільки запобігти корозії, але і захистити відкриті ТЕНи накопичувального водонагрівача від утворення накипу.

  • Захистити водяний бак від корозії можна за допомогою магнієвого анода, який в якості протектора забезпечує якісний електрохімічний захист. Заснована такий захист на різниці потенціалів металу і протектора в електролітному середовищі. Електродний потенціал магнію нижчий, ніж потенціал сталі або міді (бак і ТЕН). Тому при введенні магнієвого анода відбувається природна катодна поляризація інших елементів конструкції бака. Простіше кажучи, сталевий бак і мідний ТЕН перестають руйнуватися внаслідок корозії, а замість них руйнується магнієвий анод.
  • Накип на ТЕНах – не менш небезпечний ворог накопичувального водонагрівача (Atlantic пропонує моделі з «сухими» ТЕНами, де ця проблема вирішена конструктивно). Утворюючись на нагрівальному елементі, накип ускладнює передачу тепла і нагрів води, що призводить до підвищеної витрати електроенергії. Видалити її при сервісному обслуговуванні бойлера досить непросто, тому накип часто призводить до виходу електричного водонагрівача з ладу. Магнієвий анод, взаємодіючи з іонами кальцію, присутніми у водопровідній воді, замість твердої накипу CaCO3 утворює пухку сіль і гідроксид магнію, видалити які з поверхні нагрівального елементу праці не складає. Таким чином, магнієві аноди гарантують бойлерам Atlantic додатковий антикорозійний захист.

Періодичність заміни магнієвого анода при експлуатації бойлера

Так як в процесі використання захищає сталевий бак від корозії і запобігає утворенню накипу магнієвий анод піддається руйнуванню, його своєчасна заміна – запорука якісного захисту накопичувального водонагрівача.

Зверніть увагу! Водонагрівачі Atlantic, вартість яких вигідно відрізняється від цінових пропозицій інших виробників, комплектуються фірмовим магнієвим анодом. Надалі ви можете придбати анод в нашому сервісному центрі.

Сьогодні на ринку присутня безліч неякісних анодів маловідомих марок. Виробник бойлерів Atlantic рекомендує використовувати виключно оригінальні, що пройшли сертифікацію магнієві аноди.

Застосування неякісних анодів може привести до серйозних проблем. Наведемо лише два приклади з нашої практики:

  • У першому випадку придбання неякісного анода на ринку послужило причиною того, що хімічна реакція під час його використання супроводжувалася інтенсивним виділенням газів. Це призвело до підвищення тиску і зриву змішувача.
  • У другому випадку анод не відповідав заявленим властивостям і абсолютно не захищав бак від електрохімічної корозії. Як наслідок, з ладу вийшов саме бак водонагрівача, а неякісний анод залишився цілим.

Для запобігання подібних ситуацій виробник встановив певні вимоги. Зокрема, водонагрівачі Atlantic повинні обслуговуватися виключно авторизованими сервісними центрами. Такі центри працюють тільки з оригінальними комплектуючими і витратними матеріалами, в тому числі – і з фірмовими магнієвими анодами Atlantic.

Система додаткового захисту O’PRO

Якщо водонагрівач накопичувальний експлуатується з підвищеною інтенсивністю або водопровідна вода має низькі показники якості, швидкість руйнування магнієвих анодів збільшується.

Бойлери Atlantic оснащуються спеціально розробленою системою O’PRO. Унікальність системи полягає в наступному: між ТЕНом і анодом встановлюється опір 580 Ом. Омічний опір служить для зменшення гальванічного струму між магнієвим анодом, мідним нагрівальним елементом і сталевими стінками бака. Дана технологія майже вдвічі збільшує термін служби магнієвого анода.

13.05.2020
3237 переглядів