+38 (044) 333-40-79

+38 (096) 972-73-73

+38 (066) 942-73-73

+38 (093) 942-73-73

замовити консультацію
хочу купити atlantic
Каталог
Контактна інформація

Графік роботи call-центра:

Пн - Пт
9:00 - 20:00
Сб
10:00 - 16:00
Вс
10:00 - 16:00
Пункти видачі онлайн-замовлень
м. Київ, вул. Микільсько-Слобідська, 4В
м. Київ, вул. Академіка Булаховського, 2/1
Atlantic Блог Пристрій і принцип роботи електричних конвекторів Atlantic

Пристрій і принцип роботи електричних конвекторів Atlantic

Пристрій і принцип роботи електричних конвекторів Atlantic

Електричний конвектор – прилад опалення, теплопередача в якому здійснюється за допомогою природного руху повітря (конвекції). Потрапляючи в конвектор Atlantic, холодне повітря нагрівається за допомогою нагрівального елементу. Вже нагріті повітряні маси, витісняються більш холодними вступниками потоками, піднімаються вгору. Таким чином, відбувається циркуляція теплого повітря, в процесі свого руху обігріває простір приміщення.

До 95% своєї тепловіддачі електричний конвектор Atlantic виробляє, завдяки процесам теплової конвекції, і лише 5% тепла йде від теплового випромінювання корпусу.

Нагрівальні елементи конвектора

«Головна» частина будь-якого електроконвектора – його нагрівальний елемент, або ТЕН. За своїми конструктивними особливостями всі Тени для конвекторів можна умовно розділити на дві групи:

«Закриті» нагрівальні елементи складаються із сталевих трубчастих тенів, на яких закріплений спеціальний ребристий дифузор. Наявність дифузора збільшує площу контакту холодного повітря з Теном, що дозволяє отримати більш інтенсивну віддачу тепла і посилити конвекцію. Перевага даної конструкції ще й в тому, що«закриті » тени не мають відкритих нагрівальних спіралей, і тому не пересушують повітря.

Нагрівальні елементи конвектора

«Відкриті» нагрівальні елементи. Складаються з тонкої діелектричної пластини ,яка«прошита » петлями нагрівальної нитки з хромонікелевого сплаву. Нитка покрита спеціальним лаком, службовцям для створення ізоляції. Переваги відкритого Тена – його миттєвий нагрів. Однак такі нагрівальні елементи досить крихкі, недовго служать і пересушують повітря.

Проте, не варто вважати, що конвектор (Atlantic переважно використовує «закриті» ТЕНи) з одним типом нагрівального елементу прогріє приміщення швидше і якісніше, ніж обігрівач з іншим типом Тена. Якщо різниця в швидкості і є, то вона практично непомітна. Основні причини переходу більшості відомих виробників на використання«закритих » типів нагрівальних елементів – це збільшені вимоги до стандартів електробезпеки в Європі і, звичайно ж, комфорт споживача.

Конвектори електричні Atlantic, купити які ми пропонуємо за найдоступнішою в Україні ціною, використовують«закритий » тип нагрівального елементу. Ці опалювальні прилади характеризуються:

 • Посиленим захистом від вологи і бризок води
 • Підвищеною електро - та пожежобезпечністю
 • Мінімальним нагріванням корпусу, що виключає ймовірність отримання опіків
 • Електроконвектори Atlantic з «закритими» тенами повітря не пересушують, і показники мікроклімату в приміщенні зберігаються на оптимальному рівні.

Конвектори Atlantic: контроль і регулювання температурного режиму

Контроль і регулювання температури в конвекторі електричному Atlantic здійснюється за допомогою спеціального електронного пристрою – термостата, або терморегулятор.

Завдяки наявності терморегулятора, користувачеві гарантується висока точність підтримки температури в приміщенні (аж до часток градуса), а також можливість управління режимами роботи конвектора. Крім того, в деяких моделях конвекторів опалення Atlantic передбачена система, що дозволяє програмувати дані режими.

Обігрівачі Atlantic оснащуються двома типами терморегуляторів:

Конвектори Atlantic: контроль і регулювання температурного режиму

Капілярні термостати. Принцип їх дії заснований на розширенні об'єму рідини в капілярній трубці. Розширюючись, рідина впливає на мембрану терморегулятора, і, тим самим, перемикає контакт харчування. Подібні Терморегулятори дуже точні – температуру можна встановлювати і підтримувати з точністю до одного градуса. Крім того, Капілярні термостати мають закритий корпус, що захищає електроніку від вологи і пилу.

Біметалічні термостати. В основі функціонування цих терморегуляторів лежить здатність встановленої в пристрої біметалічної пластини реагувати на зміни температури. При підвищенні температури пластина згинається і розмикає ланцюг харчування. Після того як температура падає, пластина набуває свій початковий стан, і знову замикає ланцюг. Недоліки такого терморегулятора полягають в недостатньо точному (похибка до 5 градусів) підтримці рівня температури. Ще один «мінус» – відкритий електричний контакт, який, піддаючись зовнішнім впливам, може вийти з ладу.

Знизити витрати на опалення за допомогою електричного конвектора Atlantic можна, для цього необхідно встановити спеціальний програматор Pass Program. Встановлюється програматор в передбачений для цього роз'єм блоку управління.

Програматор Pass Program автоматично перемикає конвектор опалення Atlantic в економний режим, що знижує рівень заданої температури на 3-4 градуси. Таким чином, опалювальний прилад самостійно переходить в режим зниженого енергоспоживання в задані вами години (наприклад, коли ви на роботі, або в нічний час).

У той же час, для одного конвектора купувати програматор економічно не вигідно. Купити програматор Pass Program доцільніше в разі, коли кілька електроконвекторів (до 15 штук) об'єднані в єдину опалювальну систему. Управляти роботою відразу всіх конвекторів зможе один єдиний програматор.

Конвектори електричні Atlantic: елементи корпусу

Основним функціональним елементом конструкції корпусу конвектора є решітка, що служить для виходу гарячого повітря. Розташування даної решітки і особливості її конструкції надають важливий вплив як на зовнішній вигляд конвектора Atlantic, так і на якість забезпечення конвекції в приміщенні.

Конвектори електричні Atlantic: елементи корпусу

Більшість конвекторів опалення Atlantic має решітки або з отворами, спрямованими строго вертикально вгору, або з різними варіантами напрямку отворів убік. Слід зазначити, що конвектори електричні, отвори решіток яких спрямовані вертикально вгору, мають деякі недоліки:

 • Пил в даному випадку буде потрапляти на нагрівальний елемент, в результаті чого може виділятися неприємний «Горілий» запах.
 • Якщо конвектор буде стояти близько до стіни, то над його гратами не виключені вигорання шпалер або іншої обробки.
 • Простий доступ до нагрівального елементу сприяє зниженню пожежної безпеки опалювальних приладів.
 • Доступність електричного нагрівального Тена може привести до ураження струмом.

Крім напрямку, важливу роль також відіграють розміри самих отворів решітки. Занадто великі отвори не можуть захистити конвектор від випадкового потрапляння всередину води, різних частинок і навіть предметів.

В чималому ступені на вибір покупця впливає і дизайн приладів опалення. Електричні конвектори Atlantic – це опалювальні прилади, дизайн яких розробляється з урахуванням найсучасніших вимог. Закруглення кутів корпусу надає пристроям більшої витонченості і, одночасно, запобігає випадкові травми. Крім того, конвектори Atlantic мають на корпусі спеціальний кронштейн для кріплення на стіну.

Як підібрати потужність електричного конвектора?

Деякі виробники спрощують алгоритм підбору потужності конвектора, і рекомендують проводити розрахунки, користуючись стандартною схемою – 50 Вт на 1 метр квадратний обігрівається площі.

Як підібрати потужність електричного конвектора?

Такий підхід не завжди коректний, бо необхідна для обігріву приміщення потужність залежить не тільки від площі, але і від теплоізоляційних властивостей даного приміщення. Для приміщень з поганою теплоізоляцією потрібно підбирати прилади з більшою потужністю. У той же час, якщо конвектор опалення експлуатується в добре утепленому приміщенні або буде виконувати функції допоміжного опалювального приладу, надлишкова потужність пристрою лише посприяє збільшенню рахунків по оплаті за електроенергію. Відзначимо також, що ціна конвекторів Atlantic знаходиться в прямій залежності від потужності приладів.

Установка конвектора Atlantic

Пам'ятайте: щоб забезпечити вільну циркуляцію повітря, відстань від підлоги до обігрівача має бути більше 200 мм. електричний конвектор не рекомендується розміщувати:

 • На протягах і поблизу дверних прорізів. В цьому випадку конвектор буде працювати інтенсивніше.
 • По кутах кімнат. Замість того щоб прогрівати повітряні маси по всьому об'єму приміщення, електрообігрівач буде швидко нагрівати повітря в кутку.
 • В обгороджених (наприклад, меблями) ділянках. Нагрівання повітря в обгородженому просторі, опалювальний прилад автоматично відключиться, залишивши іншу частину кімнати холодної.

Для приміщень з великим об'ємом рекомендують одночасно встановлювати кілька електричних конвекторів, розташовуючи їх симетрично.

Електроконвектори Atlantic: що таке рівень захисту IP?

Рівень захисту – це характеристика ступеня захищеності доступу до небезпечних (електричних і механічних) частин конвектора, а також захисту від попадання всередину корпусу сторонніх предметів, вологи і пилу. Міжнародна маркування рівня захисту – IP.

Електроконвектори Atlantic: що таке рівень захисту IP?

Також в цьому маркуванні завжди присутні дві цифри. Перша цифра позначає ступінь захищеності від попадання твердих частинок, друга - рівень захисту від попадання води. Всі конвектори Atlantic з «закритими» нагрівальними елементами мають високий рівень захисту IP 24, де:

 • «2» – це захист від частинок шириною понад 12 мм
 • «4» – це захист від будь-якого напрямку бризок води

Конвектори електричні Atlantic з класом захисту IP 24 можна встановлювати в безпосередній близькості від джерел водорозподілу в приміщенні, тобто навіть в душових і ванних кімнатах.

«Відкриті» конвектори опалення захищені слабкіше, і мають рівень захисту IP20 або IP21. Цифри «0» і «1» тут позначають, що захисту від води або немає взагалі, або конвектор захищений тільки від вертикальних бризок.

06.05.2020
14991 переглядів