Графік работи call-центру:

Пн - Пт: 09:00 - 20:00
Сб: 10:00 - 16:00
Вс: 10:00 - 16:00
+38 (044) 333 40 79
Графік работи call-центру:

Будні: 09:00-20:00

Сб: 10:00-16:00

Нд: 10:00-16:00

Порівняти Порівняти
Кабінет
Завітайте до наших магазинів в Києві та Львові
Atlantic Блог Експлуатація та обслуговування бойлера

Експлуатація та обслуговування бойлера

Експлуатація та обслуговування бойлера

Експлуатація бойлера

Електробойлери вже давно стали невід'ємним елементом сучасних будинків і квартир, а за відсутності централізованого постачання гарячої води, вони стають єдиним альтернативним рішенням газових котлів та колонок. Однак, важливо пам'ятати, що для того, щоб забезпечити житло теплою водою, слід подбати не лише про встановлення, а й про регулярне обслуговуванні бойлерного пристрою.

Можливі проблеми експлуатації бойлера

розбирання бойлера атлантик

Навіть в тих випадках, коли монтаж був виконаний в суворій відповідності з усіма нормами і правилами, що їх диктують виробники, під час його експлуатації можуть відбуватися різні несподівані ситуації і неприємні поломки. Щоб запобігти появі неполадок і знизити ймовірні ускладнення після їх появи, електричний водонагрівач необхідно грамотно обслуговувати. Регулярний догляд за технікою та систематичне обслуговування пристрою фахівцями забезпечать довговічність бойлера і його стабільну роботу.

Найбільш часті неполадки в роботі електробойлера:

  1. Поява накипу на ТЕНі і в самому баку.
  2. Засмічення клапана або трубок, що відповідають за запобіжну функцію.
  3. Поломка термодатчика.

В процесі експлуатації нагрівального елементу відкритого типу, нерідко трапляються відкладення на ньому елементів мінерального походження. Це відбувається через безпосереднього контакту з водою, що містить ненормовану кількість солей. Великі шари накипу призводять до більш тривалого часу нагрівання, що, в свою чергу, тягне за собою підвищені витрати на електроенергію, більш швидке зношування бойлера і, як наслідок - повну поломку пристрою. Подібні відкладення можуть з'являтися і на трубці термічного регулятора, що тягне збій в його роботі. Якщо у воді знаходяться домішки, вони можуть повністю забити вхід запобіжного клапана, що призведе до ослаблення водного напору. Зламані водонагрівачі, як правило, нечасто підлягають ремонту. Тому, найкращим варіантом стане регулярне і якісне обслуговування техніки.

Ремонт бойлера атлантик своїми руками

Черговість обслуговування наступна:

  1. Виконується відключення електробойлера від мережі живлення.
  2. Гаряча вода зливається через змішувач.
  3. Повністю перекривається холодна вода в будинку або квартирі.
  4. Відгвинчується клапан.
  5. Бак повністю звільняється від води.
  6. Знімається зовнішня кришка бойлера, відключаються проводки і відкручується фланець ТЕНу.
  7. Термостатичні трубки, бак і нагрівальна запчастина чистяться від грязьових скупчень і накипу.
  8. Проводиться заміна магнієвого анода.
  9. Виконується повна збірка бойлерного пристрою.

Звичайно, всі перераховані дії власники бойлерів можуть виконувати самостійно при наявності потрібних інструментів і навичок. Однак, слід пам'ятати, що для того, щоб агрегат підлягав ремонту за гарантійним талоном, він обов'язково повинен бути оглянутий спеціальними центрами, які ставлять печатки в гарантійному талоні, вказуючи стан приладу. В іншому випадку, ремонт по талону стане неможливим. Наявність магнієвого анода в бойлерних пристрої - обов'язкова умова.

Анод - це елемент, який необхідно регулярно змінювати.

Тимчасові проміжки між обслуговуванням водонагрівачів

бойлер атлантик будова

І безпосереднє підключення, і періодичні огляди бойлерів, повинні проводитися кваліфікованими фахівцями відповідних служб. Цей пункт дуже важливий для збереження дійсності гарантійного талона. Тим не менш, не завжди потрібно виконувати всі дії, перераховані в списку, оскільки деякі моделі різних фірм, що мають «сухий» стеатитовий ТЕН, не схильні до появи накипу - отже, не мають потребу в чищенні нагрівального елемента. Очищати потрібно колбу, в яку він захований. Бойлери виробництва Atlantic обслуговуються в такій черговості:

  1. 12 місяців між обслуговуванням з моменту покупки (для ЕВН з мокрим ТЕНом).
  2. 24 місяці для водонагрівачів з «сухим» ТЕНом
  3. Півроку за умови експлуатації приладу в громадських місцях або на виробничих потужностях.

Деякі варіації можуть припускати інші проміжки між оглядами: точну інформацію можна отримати в процесі покупки пристрою в доданій документації до нього. Зробити правильний вибір і купити надійний бойлер допоможуть консультанти нашого магазину.