+38 (044) 333-40-79

+38 (096) 972-73-73

+38 (066) 942-73-73

+38 (093) 942-73-73

замовити консультацію
хочу купити atlantic
Каталог
Контактна інформація

Графік роботи call-центра:

Пн - Пт
9:00 - 20:00
Сб
10:00 - 16:00
Вс
10:00 - 16:00
Пункти видачі онлайн-замовлень
м. Київ, вул. Микільсько-Слобідська, 4В
м. Київ, вул. Академіка Булаховського, 2/1
Atlantic Блог Редуктор тиску: «подушка безпеки» для сучасного бойлера

Редуктор тиску: «подушка безпеки» для сучасного бойлера

Редуктор тиску: «подушка безпеки» для сучасного бойлера

Нашу статтю ми почнемо з питання - для коректної роботи водонагрівача чи достатньо купити бойлер, закріпити його на стіні і підключити до системи водопостачання? Ні, не достатньо!

Крім елементарних дій з гайковими розвідними ключами і намотуванням льону з уніпаком на різьбові з'єднання кранів, грамотна установка бойлера повинна мати на увазі під собою підключення супутніх пристроїв, що забезпечують його безпечну експлуатацію:

  • запобіжний (захисний) клапан
  • фільтр "грязевик" (грубої очистки)
  • поліфосфатний фільтр, що пом'якшує жорсткість води. Цей фільтр необхідний у разі подачі води з підвищеним вмістом вапна, кальцію, магнію та інших мінералів
  • редуктор тиску води

Призначення запобіжного захисного клапана-стравлювання (спуск) води в разі перевищення її тиску понад 7-8 атмосфер. Грязевик потрібен для видалення з води великих частинок (іржі, окалини, піску), що забивають редуктор тиску і запобіжний клапан. Пом'якшувальний воду фільтр необхідний для зменшення ризику утворення накипу, яка "вбиває" ТЕН, руйнує внутрішнє покриття бака і забиває запобіжний клапан. З ним термін служби бойлера збільшується на 35-40%.

Для чого ж необхідний редуктор тиску? Цей пристрій знизить тиск води в системі до прийнятних для бойлера 3-4 атмосфер і захистить обладнання від гідроударів.

Як дізнатися редуктор тиску?

Установка редуктора тиску здійснюється не тільки перед бойлером, але і близько стояків. Найчастіше такий пристрій встановлюють на нижніх поверхах багатоповерхових будинків, де тиск в системі може перевищувати 9-10 атм. Якщо в квартирі на всіх стояках водопостачання встановлений редуктор тиску, біля бойлера його монтувати нема потреби.

Цей невеликий пристрій пропонується в корпусі з латуні або її сплаву. Габарити його залежать від діаметра приєднуються труб. Редуктор тиску, ціна якого залежить від багатьох параметрів, може бути регульованим або відкаліброваним раз і назавжди на заводі. Регульовані редуктори тиску найчастіше поставляються з манометром - налаштовувати їх можна за допомогою гвинта або поворотного механізму (в дорогих моделях).

При виборі пристрою важливо пам'ятати: дешевий редуктор тиску (китайського походження або без брендовий - значення не має) або не буде працювати, або розвалиться в самий невідповідний момент. Вибирати варто, наприклад, з редукторів таких фірм, як Itap (Італія) і Honeywell (Німеччина).

Підбираються ці пристрої, виходячи з параметрів температури (для бойлера підійде редуктор з допустимою температурою води до +40°С), максимального вхідного тиску води в трубопроводі і діаметра різьблення підключення.

Правильна установка редуктора настільки ж важлива, як і правильний монтаж водонагрівача. Недарма до цього пристрою додається докладна інструкція, адже невірне його приєднання - гарантія ламання бойлера!

Редуктор тиску - страховка від вибуху бака!

Чому установка бойлера без редуктора тиску небезпечна?

У стояках тиск води часто перевищує рекомендовані для бойлера і сантехніки 3-4 атмосфери. Тиск же води на рівні 9-10 атмосфер - явище в наших будинках хоч і не повсюдне, але вельми і вельми поширене. Відносно бойлера подібний надлишок призводить до постійно капає запобіжного клапана, а в критичному випадку - до руйнування бака.

Існує думка, що на вході в будинок тиск води невелике, тому редуктор тиску перед водонагрівачем не обов'язковий. Думка це в корені помилкове! Річ у тому, що редуктор захищає бак не тільки від підвищеного тиску води, але і від гідроудару - миттєвого стрибка тиску рідини. У момент гідроудару може статися розрив шлангів і ослаблених корозією труб, зрив клапанів і заглушок. При включеному ж бойлері (коли температура води в Баку максимальна) гідроудар з великою ймовірністю може привести до розриву бака по зварному шву! Тільки правильно підключений редуктор тиску позбавить від цієї проблеми.

Наостанок відзначимо: якщо у водопроводі тиск становить близько 9 атмосфер, установка редуктора гарантує приємний бонус. Вирішуючи купити редуктор тиску, крім страховки бойлера від ламання, ви отримаєте ще й економію витрати води до 50%, а це - реальна економія коштів на оплату рахунків водоканалу.

08.05.2020
6043 переглядів