Графік работи call-центру:

Пн - Пт: 09:00 - 20:00
Сб: 10:00 - 16:00
Вс: 10:00 - 16:00
+38 (044) 333 40 79
Графік работи call-центру:

Будні: 09:00-20:00

Сб: 10:00-16:00

Нд: 10:00-16:00

Порівняти Порівняти
Кабінет
Завітайте до наших магазинів в Києві та Львові
Atlantic Блог Водонагрівач проточний VS бойлер накопичувальний: робимо зважений вибір

Водонагрівач проточний VS бойлер накопичувальний: робимо зважений вибір

Водонагрівач проточний VS бойлер накопичувальний: робимо зважений вибір

Слово «бойлер» останнім часом ми чуємо все частіше, адже вартість газового нагріву води істотно зросла, а гарячу воду постійно відключають на профілактику або аварійні ремонти.

В продажі можна зустріти два типи електричних нагрівачів води: проточні та накопичувальні. В ряді випадків і той, і інший тип називають бойлером. Чи вірно це твердження, які бувають водонагрівачі, і як вибрати бойлер - ці та інші питання ми розглянемо нижче.

Водонагрівачі проточні: де плюс, а де - мінус?

Переваги проточного водонагрівача

У проточному електроводонагрівачі водяного бака немає, а вода гріється, проходячи по вузькій трубці через ТЕН. Як вибрати водонагрівач проточного типу?

Проточні водонагрівачі можуть бути напірними або безнапірними.

Напірні моделі здатні працювати зі змішувачами різного типу. Потужність їх нагрівача дуже значна - до 36 кВт, тому найчастіше такі пристрої пропонуються для мережі 380В. Встановлюються напірні водонагрівачі в водопровідну мережу до змішувача. Застосовуються для багатоточкового водорозбору (для кухонних мийок, умивальників, душових кабін). Також пропонуються моделі для вбудовування в меблі і для прихованого розміщення.

Безнапірні проточні водонагрівачі працюють тільки на одну точку, встановлюються виключно після змішувача і комплектуються власним краном, лійкою або набором кран + душ. Деякі моделі працюють тільки в парі із спеціальним триходовим змішувачем (з комплекту) або можуть бути вбудовані в змішувач. Потужність безнапірних моделей - до 8 кВт. Застосовуються на домашній кухні, в душових кабінах, на дачі влітку, в офісах, в гастрономічних пунктах та інше.

Як вибрати водонагрівач такого типу? Крім максимальної температури нагріву, звертати увагу тут слід на два параметри:

  • Продуктивність (л / хв). Наприклад: 2-4 л / хв - вимити руки, 3-5 л / хв - помити посуд, 4-8 л / хв - прийняти душ, 8-10 л / хв - набрати ванну.
  • Потужність (номінальна, кВт). Наприклад: 3-4 кВт - вимити руки, 7-17 кВт - прийняти душ, 21 кВт і більше - набрати ванну.

Також має значення тип управління: електронне або гідравлічне. Водонагрівачі з електронним керуванням - максимально комфортні і зручні в експлуатації.

«Плюси» проточних водонагрівачів:

  • Нагрівання - моментальне.
  • Розміри - компактні.
  • Техобслуговування - просте.

«Мінуси»:

  • Необхідність прокладки силового кабелю - потрібна потужна електропроводка і УЗО.
  • Залежність від температури води у водопроводі (взимку його ефективність зменшується) - на виході частіше тепла вода, а не гаряча.
  • Недоліком можна вважати і те, що малопотужні проточники (варіант для стандартної квартири) здатні роботи тільки на одну точку водорозбору.

Накопичувальні бойлери: як вибрати правильну модель?

переваги накопичувального водонагрівача

Бойлер - це герметична ємність певного обсягу, в якій за допомогою електричного нагрівача підігрівається вода. Як вибрати бойлер правильно? При виборі бойлера варто звертати увагу на три параметри:

  • Обсяг бака від 10 до 300 літрів.
  • Тип нагрівача: «сухий» чи «мокрий».
  • Варіант монтажу: горизонтальний, вертикальний або двухваріантний.

Для використання на кухні буде достатньо 15-30-літрового бойлера, для миття рук - 10-15 л, для прийому душу однією людиною - 30-50 л, для сімейного використання в квартирі - 80-100 л (100-літровий бойлер рекомендується тим , хто збирається приймати ванну). Водонагрівачі від 150 літрів і більше встановлюються на підлогу і розраховані на трифазні мережі, тому їх застосування виправдане на підприємствах і в приватних будинках.

Від типу ТЕНу буде залежати, наскільки часто бойлер доведеться обслуговувати (моделі з «сухим» ТЕНом обслуговуються в 2 рази рідше) і як довго він прослужить. «Мокрий» нагрівальний елемент - аналог кип'ятильника, він контактує з водою і «обростає» накипом. «Сухий» нагрівач ізольований від води - він розміщений в капсулі або колбі. Бойлери з «сухим» ТЕНом можуть мати гарантію до 7-8 років, замість 2-5 років у аналогів з «мокрим» нагрівачем, а для заміни або огляду нагрівачів в таких моделях зливати воду не потрібно.

«Плюси»:

  • Енергоспоживання всього 1-2,5 кВт.
  • Здатність «роздавати» воду на кілька точок.
  • Нагрівання води до 65-80°С.

«Мінуси»:

  • Очікування нагріву води після повного спорожнення бака.
  • Істотні габарити і вага.
  • «Мокрий» ТЕН схильний до корозії.
  • Необхідність в регулярному техобслуговуванн.і

Бажаєте заощадити місце? При виборі бойлера звертайте увагу на Slim-моделі і водонагрівачі з плоским і прямокутним корпусом. Вони займають меншу площу і працюють більш ефективно. Для тих, хто має намір економити електроенергію, рекомендується вибрати бойлер з електронним управлінням.