Графік работи call-центру:

Пн - Пт: 09:00 - 20:00
Сб: 10:00 - 16:00
Вс: 10:00 - 16:00
+38 (044) 333 40 79
Графік работи call-центру:

Будні: 09:00-20:00

Сб: 10:00-16:00

Нд: 10:00-16:00

Порівняти Порівняти
Кабінет
Завітайте до наших магазинів в Києві та Львові
Atlantic Блог Водонагрівач: сухий тен чи мокрий? Переваги та недоліки нагрівальних елементів

Водонагрівач: сухий тен чи мокрий? Переваги та недоліки нагрівальних елементів

Водонагрівач: сухий тен чи мокрий? Переваги та недоліки нагрівальних елементів

Види ТЕНів для водонагрівачів: «мокрий» і «сухий»

Періодичні перебої з постачанням гарячої води через аварійні ситуацій і регулярні профілактичні заходи, змушує людей постійно гріти воду в різних ємностях для купання і домашніх справ. Уникнути подібних проблем не так вже й складно - потрібно всього лише придбати нагрівач води. Консультанти в магазині запропонують кожному покупцеві вибір: електробойлер з «мокрим» або «сухим» ТЕНом. Про те, в чому їх відмінність і яка вигода покупця, мова піде далі.

Роль ТЕНу в конструкції електробойлера

Електробойлер складається з різних елементів, проте, навіть в базову конструкцію недорогих моделей неодмінно входять:

  1. Бак для води.
  2. Нагрівальний елемент
  3. Термостат.
  4. Запчастини для забору та подачі води.
  5. Загальний корпус.
  6. Ізоляція тепла.

Нагрівальний елемент є найголовнішим в конструкції, яка необхідна для виконання бойлером свого прямого обов'язку. Бак, автоматика і інші запчастини в пристрої, природно, відіграють значну роль у стабільній та налагодженій роботі приладу, однак, присутність в ньому якісного і надійного Тена стане величезною перевагою і гарантією довговічності для його власника. Електробойлер, в залежності від фірми-виробника і конкретної моделі, володіє різними показниками витрати електроенергії і безпеки: все залежить від нагрівального елемента в самій конструкції.

ТЕН «мокрого» типу: особливості та переваги

Нагрівальний елемент «мокрого» типу вважається найпоширенішою і популярною конструкцією в електробойлері. Винайдена не один десяток років тому, за час що минув з того моменту, деталь не піддавалася серйозним змінам. «Мокрий» нагрівальний елемент складається з наступних елементів:

  1. Трубка з металу.
  2. Спіраль.
  3. Наповнювач діелектричного типу.

У трубку, яка виготовлена з міді або сталі, ставиться спіраль, створену з матеріалу, що відрізняється високим опором (дроту з ніхрому). Порожнечу між дротом і металевою трубкою заповнюють матеріалом діелектричного типу щоб уникнути появи електричного перенапруження. Для досягнення цієї мети, виробники нерідко застосовують оксид магнію або кварцовий пісок. Дріт з обох сторін оснащується контактами. У процесі подачі напруги, на них спостерігається тепловиділення. Отримане тепло використовується в корисних цілях: нагрівальний елемент занурюється в холодну рідину, яку потрібно нагріти. У випадку з електробойлер, ця рідина - проста вода. Головною відмінністю «мокрих» нагрівальний елементів є безпосередній контакт з водою. Самим головним достоїнством такої конструкції є економія на приладі, оскільки електробойлери з «мокрим» Теном коштуватимуть в рази дешевше. Недоліки «мокрого» Тена досить спірні.

Якщо стався збій системи в налагодженій роботі електробойлера, необхідно повністю позбавити бак від рідини для зміни нагрівальний елемент. Залежно від обсягу бака, всередині нього може перебувати до ста літрів води, від якої необхідно позбутися перед відкриттям нижньої кришки. Більшість сучасних моделей випускаються з завбачливо зробленим краном, який гарантує зливання води простим струменем без сильного натиску.

Використання гарячої води, нагрітої електробойлером, можливо тільки при вимкненому стані приладу. В іншому випадку, існує велика ймовірность під час прийому душу отримати відчутний заряд електричного струму. Як правило, порція струму не смертельна, але призводить до неприємного поколювання в тілі.

Мабуть, єдиним недоліком приладів з мідними нагрівльними елементами є швидке їх покривання відкладеннями мінерального походження, які можуть привести до перегріву і вивести з ладу ТЕН. Кількість осаду залежить від води і регулярності чищення приладу. Фахівці радять хоча б раз на рік викликати майстра для діагностування і очищення електробойлера від накипу та осаду. Періодичне обслуговування забезпечить стабільну, енергоефективну і довговічну роботу пристрою.

ТЕН «сухого» типу: економічність і довговічність

Для збільшення безпеки, довговічності та ефективності роботи електробойлера, компанії-виробники розробили ТЕН «сухого» типу. Така назва обумовлена тим, що нагрівальний елемент не має прямого контакту з водою, оскільки захищений спеціальним роздільником, в ролі якого найчастіше виступає колба. Прилад з «сухим» нагрівальним елементом має таку конструкцію: нагрівальний елемент знаходиться за стінками бака і відрізняється великою площею тепловіддачі. Це сприяє:

  1. Зниження вимог до використовуваної воді. Оскільки ТЕН не контактує з водою, немає необхідності в додатковому очищенню рідини перед нагріванням. Фільтрація води є обов'язковою для власників мідних нагрівальних елементів, якщо вода відрізняється жорсткістю і високим показником солів.
  2. Енергоефективність. Час нагрівання води скорочується до мінімуму, а витрата електрики стає менше. В «сухих» електробойлерах накипу набагато менше, тому і робота - ефективніша.
  3. Відсутність попадання струму в воду.

Електробойлери «сухого» типу сьогодні виробляють дуже багато компаній, однак, сам прилад може відрізнятися по використовуваних для його створення матеріалами. Безумовний лідер по виробництву якісних водонагрівачів - фірма Atlantic, що випускає нагрівальні запчастини з стеатита. Стеатитом називається інноваційний матеріал, що відрізняється високою міцністю, стійкістю до високих і низьких температур, а також швидким розігрівом і високим рівнем теплопровідності.

Нагрівання рідини, нагрівальним елементом з стеатита виконується швидше, ніж при експлуатації трубчастої деталі, а охолодження відбувається дуже повільно. В бойлерах з сухим теном «Атлантик» нагрівач захищений колбою зі сталі, яка покрита емаллю - така конструкція повністю виключає появу відкладень.

При правильних умовах використання електробойлера і стабільній електричній напрузі:

  1. «Мокрий» тип прослужить від 5 до 10 років.
  2. «Сухий» тип прослужить від 15 років і більше.

Електробойлер будь-якого типу повинен відрізнятися високим рівнем безпеки і технічними характеристиками. Якщо у покупця виникли сумніви у виборі нагрівача, консультанти магазину з радістю допоможуть зробити правильний вибір в усіх напрямках: підібрати обсяг приладу, його модель, потужність і, звичайно, тип ТЕНу.