Як вибрати проточний водонагрівач

Гаряча вода в будинку - вже давно не розкіш, а обов'язковий елемент комфорту, необхідність, без якої складно уявити повсякденне життя сучасної людини.
Часто воду, яка надходить в квартиру магістральною мережею від теплотраси, складно назвати навіть теплою - ні її температура, ні склад не відповідають санітарно-гігієнічним нормам. Тому доводиться шукати інші способи нагріву.
Найбільш гостро питання гарячого водопостачання стоїть в заміських будинках, котеджах, а також для власників дач і приватних будинків в селах. Як варіант, для організації автономної подачі гарячої води, можна встановити бойлер. А ось чи підійде для цих цілей проточний водонагрівач і чи можна його встановити в квартирі або заміському будинку?
Сьогодні ми розберемося, як правильно вибрати проточний водонагрівач Atlantic, розглянемо різновиди таких приладів і ситуації, коли установка подібних агрегатів виправдана і економічно, і з точки зору зручності.
Що таке водонагрівач?
На відміну від бойлерів, проточні водонагрівачі не мають накопичувального резервуара і монтуються прямо в систему водопостачання. Вода в них нагрівається безпосередньо в трубі в момент подачі.
Великою популярністю серед споживачів користуються електричні проточні водонагрівачі. Вони відрізняються простотою установки і управління, зручністю експлуатації.
Основними перевагами таких приладів є:
- Невеликі габарити (прилад можна «заховати» під раковиною, за шафою кухонного гарнітура).
- Постійна подача гарячої води (обсяг гарячого потоку залежить від кількості відкритих кранів).
Проточні водонагрівачі мають і суттєвий недолік - вони досить енергоємні. Перед установкою електроприладу потрібно обов'язково враховувати можливості електромережі. Іноді для підключення пристрою необхідно прокласти окремий надійніший кабель.
Водонагрівач має нескладну конструкцію і складається з:
- зовнішнього корпусу - металевого або пластикового;
- нагрівального елементу (ТЕНа або спіралі);
- терморегулятора;
- датчика протока води.
Вода нагрівається від ТЕНа, який знаходиться всередині агрегату, при цьому її температура залежить від потужності приладу і швидкості потоку.
«Проблемним» місцем проточних водонагрівачів є нагрівальні елементи - вони швидко покриваються гальванічною корозією (на них «наростає» накип). Але ТЄНи не складно замінити. Менше забруднюються спіралеподібні елементи, які укладені в мідні трубки.
Проточні моделі або накопичувальні - що вибрати?
Вибір способу нагріву води для гігієнічних і госппотреб повинен грунтуватися на:
- індивідуальних потребах кожної сім'ї;
- потужності електромережі;
- можливості підключення газових приладів (газова колонка).
Проточні водонагрівачі незамінні в тих випадках, коли гарячої води потрібно трохи і немає часу чекати, коли прогріється весь резервуар, як у випадку з бойлером. Також такий прилад може стати виходом, якщо немає місця для розміщення агрегату накопичувального типу.
До переваг проточних водонагрівачів можна віднести:
- компактні розміри;
- лаконічний дизайн;
- інтервальне споживання електроенергії;
- доступну вартість.
Як вибрати проточний водонагрівач за потужністю?
Потужність проточного нагрівача - один з вирішальних параметрів вибору.
У квартирах і будинках зі старою проводкою рекомендується встановлювати проточні водонагрівачі, потужність яких становить менше ніж 3,5-6 кВт. Але такі прилади істотно обмежують сферу їх застосування. Наприклад, для прийняття душу потрібен водонагрівач потужністю 7-8 кВт.
Малопотужні проточні водонагрівачі в основному розраховані на експлуатацію в літній період, коли початкова температура води становить приблизно 15°С. При включенні приладу температура потоку легко збільшиться на 25°C і досягне комфортних для прийняття душу або миття посуду 40°C.
У холодний сезон «стартова» температура води становить приблизно 5°C, тому на виході вийде всього 30°C.
Агрегат, потужність якого становить 8 і більше кіловат, підключається до трифазної мережі.
Потужні проточні водонагрівачі будуть перевантажувати стару електропроводку, і можуть просто «відмовлятися» працювати з проблемними електрокомунікаціями. Якщо немає можливості замінити дроти, то краще розглянути питання з установкою водонагрівача накопичувального типу - бойлера. Їх потужність порівнянна з потужністю звичайного чайника - 1,5-2,5 кВт.
Продуктивність - важливий параметр вибору
При покупці проточного водонагрівача потрібно обов'язково враховувати продуктивність приладу. Щоб зорієнтуватися в цифрах, візьміть ємність з відомим об'ємом і наповніть її під душем. Так ви зрозумієте, який вибрати проточний водонагрівач.
Якщо, наприклад, 10-ти літрове відро наповниться через 1 хвилину, шукайте пристрій з продуктивністю 10 л/хв.
Напірні і безнапірні моделі - в чому різниця?
На ринку водонагрівальних приладів можна знайти такі установки:
- Напірні.
- Безнапірні.
Перші встановлюються на трубу холодного водопостачання. Такі прилади здатні забезпечити гарячою водою всю квартиру - подача може здійснюватися з кількох точок одночасно. Напірні водонагрівачі завжди відчувають високий тиск магістрального потоку. Вони бувають одно- (3-12 кВт) і трифазними (3-30 кВт).
Безнапірні водонагрівачі монтуються безпосередньо до того крану, звідки планується забір гарячої води. Такі моделі, як правило, комплектуються змішувачем. Тиск води в таких приладах дорівнює атмосферному.
Щоб зорієнтуватися з вибором проточного водонагрівача, звертайтеся до нас за допомогою. Ми підберемо для вас відповідний агрегат з урахуванням потужності, продуктивності і цінового діапазону.