+38 (044) 333-40-79

+38 (096) 972-73-73

+38 (066) 942-73-73

+38 (093) 942-73-73

замовити консультацію
хочу купити atlantic
Каталог
Контактна інформація

Графік роботи call-центра:

Пн - Пт
9:00 - 20:00
Сб
10:00 - 16:00
Вс
10:00 - 16:00
Пункти видачі онлайн-замовлень
м. Київ, вул. Микільсько-Слобідська, 4В
м. Київ, вул. Академіка Булаховського, 2/1
Atlantic Блог Як підібрати комбінований водонагрівач?

Як підібрати комбінований водонагрівач?

Як підібрати комбінований водонагрівач?

Отже, у Вас вдома функціонує система опалення, побудована на базі одноконтурного котла (газового, твердопаливного - неважливо!). Завдання - якимось чином отримати гарячу воду для прийому ванни, душа, миття посуду та інших побутових потреб. Купувати для цього звичайний бойлер? Затратно, адже для нагріву води буде використовуватися виключно електрику. Що ж робити?

Економічно вигідний вихід є - слід купити комбінований водонагрівач Atlantic. По суті, це той же електричний бойлер, але в опалювальний сезон (коли працює Ваш котел) не споживає електрики. В опалювальний сезон теплоносій з котла опалення проходить в такому бойлері через сталевий змійовик, віддаючи тепло воді, накопиченої в баку. Влітку, або коли котел не працює, вода в баку бойлера нагрівається Теном.

Так як же підібрати комбінований водонагрівач?

Порада №1. Враховуйте кількість користувачів бойлера

Коли котел не працює, водонагрівач повинен забезпечувати потрібною кількістю води всіх мешканців. Як же розрахувати це кількість?

Існує проста рекомендація, що дозволяє розрахувати необхідний літраж комбінованого водонагрівача. Так, для одного-двох проживаючих в будинку осіб достатньо буде бойлера на 80 літрів, для 3-х осіб - 100 літрів. Для сім'ї з 3-5 чоловік рекомендується підібрати комбінований бойлер на 150 літрів, а для 5-6 чоловік придбайте 200-літрову модель.

Порада №2. Не хочете переплачувати, враховуйте потужність котла

Літраж комбінованого бойлера може бути різним - 80, 100, 120, 140, 150 або бойлер на 200 літрів. Але чи буде куплений комбінований нагрівач води видавати задану кількість літрів на годину в тандемі з котлом? Не факт!

Для того щоб використовувати обсяг бака бойлера на 100%, рекомендуємо підбирати його літраж залежно від потужності котла:

Обсяг комбінованого водонагрівача, л Потужність котла, кВт
80-100 от 16 кВт
120-150 от 23 кВт
200 от 33 кВт

Якщо Ваш котел «не дотягує» до потужності, зазначеної вище, існує велика ймовірність, що обраний бойлер видаватиме менший літраж підігрітої води, ніж заявлено в його паспорті.

Порада №3. Вибирайте комбінований бойлер з «сухим» ТЕНом

Традиційний і найдешевший ТЕН в бойлері - мідний. У жорсткій воді при високих температурах на ньому інтенсивно відкладається накип, тому такий нагрівальний елемент в баку швидше виходить з ладу. Крім того, накип призводить до зменшення його тепловіддачі і, як наслідок, до підвищеної витрати електроенергії. Техобслуговування таких бойлерів проводити потрібно раз на півроку-рік.

«Сухий» ТЕН, що виготовляється зазвичай з кераміки (в бойлерах ATLANTIC використовується власна технологія STEATITE), укладений в колбу зі сталі. Прямого контакту Тена з водою немає, тому накип ТЕН не псує, і якість води йому не шкодить.

Підібрати комбінований бойлер з «сухим» ТЕНом слід ще й тому, що такий водонагрівач споживає менше електроенергії (збільшена площа тепловіддачі, швидке нагрівання і тривале охолодження), а його техобслуговування проводиться рідше - раз на 2 роки.

Порада №4. Немає сенсу переплачувати за бак з нержавійки!

Немає сенсу гнатися за дорогими бойлерами з водяним баком з нержавіючої сталі. Їх ціна в 3-4 рази більше, але слабке місце такого бака - зварений шов.

Набагато правильніше буде вибрати і купити комбінований водонагрівач з баком, покритим зсередини емаллю або стеклокерамикой. Такий водонагрівач прослужить не менше наддорогого аналога! Для захисту від іржі (вода з підвищеним вмістом заліза) в баку хорошого бойлера обов'язково повинен бути встановлений магнієвий анод!

Порада №5: 220 або 380 Вольт?

Роздумуючи над тим, як підібрати комбінований бойлер, не забудьте врахувати можливості електромережі у Вас на об'єкті або в будинку. Майте на увазі: не всі електричні водонагрівачі можуть працювати з трифазними мережами (380 В).

Порада №6. Звертайте увагу на наявність вбудованого термостата

Щоб уникнути зайвих витрат, купуйте комбінований водонагрівач з вбудованим термостатом, наприклад, модель Atlantic COMBI STEATITE ATL 200 MIXTE.

Його сенс у тому, щоб перемикання триходового клапана (подача теплоносія в змійовик бойлера) вироблялося автоматично у міру охолодження води в баку. Бойлер з таким термостатом зможе «спрацюватися» навіть з недорогими моделями котлів. В іншому випадку, Вам доведеться витратитися на покупку додаткового обладнання.

Порада №7. Терміни гарантії мають значення!

Порівнюючи два бойлери комбінованого нагріву, порівнюйте і їх гарантійні терміни. Наприклад, гарантія на водяний бак у бойлера Atlantic COMBI STEATITE- 7 років. У водонагрівачів ж інших виробників навіть на екземпляри з «сухим» ТЕНом (наприклад, Drazice OKC 100 / 1м²) гарантія найчастіше не перевищує 5 років.

Враховуйте ці поради, і питання про те, як підібрати комбінований бойлер перестане вас дошкуляти. Правильно вибраний водонагрівач буде не тільки корисною, а й вигідною покупкою - Ваші витрати на експлуатацію будуть мінімальні, а бойлер прослужить довго!

08.05.2020
3624 переглядів