+38 (044) 333-40-79

+38 (096) 972-73-73

+38 (066) 942-73-73

+38 (093) 942-73-73

замовити консультацію
хочу купити atlantic
Каталог
Контактна інформація

Графік роботи call-центра:

Пн - Пт
9:00 - 20:00
Сб
10:00 - 16:00
Вс
10:00 - 15:00
Пункти видачі онлайн-замовлень
м. Київ, вул. Микільсько-Слобідська, 4В
м. Київ, вул. Академіка Булаховського, 2/1
Atlantic Блог Історія виникнення водонагрівача

Історія виникнення водонагрівача

Історія виникнення водонагрівача

Сучасні водонагрівачі - пристрої без яких важко обходитися людині в побуті. Через перебої подачі гарячої води і постійного ремонту трубопроводів, прилади для підігріву стали швидше необхідністю, ніж розкішшю. Сьогодні на ринку асортимент обігрівачів досить широкий і кожний споживач може підібрати пристрій, що підходить за функціями і ціною.

Вплив природних ресурсів на створення водонагрівачів

Конкретна дата створення першого нагрівача води невідома. Не можна точно сказати коли з'явився водонагрівач. Адже одночасно дослідженнями і розробкою нових пристроїв займалося кілька країн. Вони проектувалися згідно географічному розташуванню конкретної країни, природних ресурсів в ній і особливостей місцевих ринків. Також неможливо визначити хто придумав водонагрівач, так як його створенням займалося велика кількість людей по всьому світу.

Завдяки високо розвиненій системі електропостачання, в Німеччині займалися розробкою електричних бойлерів.

Через теплий клімат США там розвивали виробництво водонагрівачів на сонячних батареях, але зі зниженням цін на газ переключилися на розробку газових систем підігріву води.

СРСР займався розробкою газових водонагрівачів через досить дорогу електроенергію.

Перед тим як почати вивчати історію виникнення приладів для підігріву води, давайте розглянемо як влаштований водонагрівач всередині.

Будь-який водонагрівальний прилад має:

 1. корпус;
 2. труби подачі холодної і відведення гарячої води;
 3. датчики потоку;
 4. нагріваючий елемент;
 5. запобіжний клапан.

Історія розробки бойлерів з використанням сонячної енергії

Швейцарець Горацій де Соссюр створив перші нагрівачі на сонячній енергії в 1760 році. Він зробив коробку з соснового дерева, яка була герметична всередині, а зовні покрита склом і помістив в середину дві колби з водою. Цей водонагрівач працював за таким принципом: промені сонця, що проходять через скло, поглиналися ізоляційним матеріалом і поступово нагрівали воду. Скло дозволяло сонячним променям проникати, але не дозволяло теплу виходити.

Удосконалення моделей нагрівачів на сонячній енергії продовжилося в 1891 році в Америці. Кларес Кемп - людина, що винайшла перший водонагрівач на сонячній енергії, що надійшов у вільний продаж. Він дав йому назву "Climax".

Вільям Дж.Беллі в 1909 році запропонував розділити прилад на 2 вузла: внутрішній бак і зовнішній, для зниження впливу на нього погоди. Трохи пізніше зі збільшенням обсягів видобутку газу і його дешевизною, про сонячні бойлери поступово забули.

Як створювалися газові водонагрівачі?

З появою водопровідних систем і стрімким розвитком газопроводів, в середині ХlХ століття почався активний розвиток і створення газових бойлерів.

Першим винахідником проточної моделі газової колонки став англійський художник Бенджамін Моен. Він назвав водонагрівач "Гейзер" для нагріву води - так само, як гаряче ісландське джерело. Вода в ньому нагрівалася за допомогою газового пальника, розміщеної внизу апарату. Але "Гейзер" не отримав визнання покупців з-за відсутності димоходу і визнання його небезпечним пристроєм.

З 1880 року вдосконалені побутові моделі бойлерів почали вільно продаватися. Перший автоматичний газовий водонагрівач приніс 1889 рік, винаходи бойлерів накопичувального типу користуються найбільшою популярністю в Америці і по сей день. Норвезький інженер Едвін Руд став його розробником.

У Європі перший газовий нагрівач винайшов німець Йоханн Вайллант, а в 1894 році він поставив їх виробництво на конвеєр. Вода в ньому нагрівалася так само, як в англійському прототипі - в пальнику, розташованому у нижній частині пристрою.

У 1905 році німецька компанія Vaillant презентувала перший газовий проточний бойлер з регулюванням температури води, що монтується на стіну.

З тих часів принцип роботи газових водонагрівачів не змінився - вдосконалилися матеріали і конструктивні особливості.

Історія появи електро водонагрівача

Хто придумав бойлер електричний - важко сказати. Вперше він був представлений німецькою фірмою AEG на виставці в 1889 році. А вже 1949 року фірма Stiebel Eltron випустила проточну модель з гідравлічним приводом з можливістю підключення до водопроводу. А в 1987 році почали випуск моделей з електронним управлінням.

Модель бойлера з внутрішнім баком з емалі в 1936-му році запатентувала американська фірма A.O.Smith. Але виробництво було перерване війною і відновилося лише в 1954 році.

Моделі бойлерів з нержавіючої сталі, на той момент нового матеріалу в 1971 році почала випускати фірма Oso з Норвегії.

У 1990 році французька компанія Atlantic продемонструвала роботу бойлера з "сухим" ТЕНом. Ідею запобігання від накипу бойлера з "сухим" ТЕНом запозичили і інші виробники, які успішно продають водонагрівачі.

Електро водонагрівач, пристрій і опис головних елементів:

 • Бак круглої або овальної форми, зверху покритий корпусом з нержавіючої сталі, пластиком або емаллю.
 • Шар ізоляційного матеріалу для збереження температури води.
 • ТЕН, розташований внизу бака, нагріває воду до визначеної термостатом температури.
 • Термостат - пристрій контролює температуру води, максимальна температура - 75°С.
 • Магнієвий анод - стрижень запобігає осідання накипу і відкладенню солей магнію і кальцію на ТЕНі.
 • Термометр - показує не точну температуру, але який визначає роботу пристрою.
 • Трубки подачі холодної і відбору гарячої води.
 • Кронштейни для кріплення.

Водонагрівач Atlantic будь-якого типу необхідно правильно використовувати і обслуговувати, але навіть при правильній експлуатації його термін служби не вічний. Відмінним рішенням для продовження "життя" водонагрівача може стати барбекюшніца з бойлера. Способів для створення таких приладів для приготування їжі на свіжому повітрі в інтернеті безліч.

Ну а, здійснюючи складний процес вибору пристрою для підігріву води, зверніть увагу на особливості їх конструкції, характеристики, опис, відгуки та ціни на нашому сайті. Купити бойлер ви можете в інтернет-магазині, а фахівці нашої компанії з радістю дадуть відповідь на всі питання.

12.05.2020
161 переглядів