Що таке проточні водонагрівачі: для чого потрібні і як працюють

Проточний водонагрівач - це компактний пристрій, що дозволяє нагрівати воду безпосередньо перед подачею в кран, без накопичення в ємності. Найбільшу популярність отримали нагрівачі, що працюють від електрики завдяки простоті монтажу та управління.
Коли вибирають проточний нагрівач
У даного приладу є свої особливості експлуатації, на які варто звертати увагу перед покупкою. Головний недолік пристрою - надвисоке енергоспоживання для нагріву води, і навіть найсучасніші моделі не знижують цей показник. Проточний нагрівач зазвичай встановлюють в наступних випадках:
- коли гаряча вода необхідна постійно, наприклад, в закладах громадського харчування в місцях для відвідувачів, торгових центрах;
- якщо немає часу чекати нагріву, наприклад, в заміському будинку або на дачі;
- у випадках вкрай дешевою або взагалі безкоштовної електроенергії;
- в умовах браку місця для повноцінного накопичувального нагрівача.
Варто пам'ятати, що, незважаючи на довговічні матеріали і простоту експлуатації, проточний нагрівач води в будь-якому випадку прослужить менше, ніж агрегат з баком, а про економію взагалі мови не йде.
Які бувають проточні нагрівачі
Прийнято класифікувати дані прилади за двома параметрами - конструкція і тип управління. За особливостями функціонування нагрівачі бувають:
- Напірні. Встановлюються на трубу і забезпечують одночасно кілька водорозбірних точок. Такі системи більш складні і мають високу вартість. Крім того, поставити їх самостійно без специфічних знань і інструментів досить складно.
- Безнапірні. Монтуються безпосередньо на кран і гріють воду тільки для одного нього. Є одна особливість у даного виду пристроїв - необхідний термостатний кран (змішувач). У більшості моделей він присутній в наборі поставки.
Якщо розглядати способи управління і настройки проточних нагрівачів, то в даному аспекті їх поділяють на:
- Гідравлічні. Мають просту конструкцію і мінімальний асортимент налаштувань - включення / вимикання і кілька температурних режимів, або взагалі з не врегульовані показником температури.
- Електронні. Надають більш гнучку систему регулювання, що залежить від напору води, що витрачається електроенергії та необхідної температури.
Потрібно враховувати, що проточні нагрівачі різної конструкції сильно відрізняються в вартості - другі значно дорожче, але більш надійні і зручні.
Як працює проточний нагрівач
Для початку потрібно розібратися в складових частинах. Розібравши проточний нагрівач води, користувач отримує такі деталі:
- корпус;
- набір нагрівальних елементів;
- датчики температури і напору води;
- запобіжники.
У зібраному стані система працює таким чином:
- холодна вода потрапляє всередину корпусу, активуючи датчик тиску;
- він включає ТЕН - всі відразу або тільки кілька в залежності від необхідної температури;
- рідина контактує з нагрівачами, приймаючи від них тепло;
- вже гаряча вода прямує в виводить трубу.
Принцип дії при установці на змішувач аналогічний. У деяких моделей конструкція може бути більш складною - Тени всередині проточного нагрівача закриті теплообмінниками, і самі по собі не контактують з водою. Це зроблено для збільшення терміну служби апарату і кращого збереження нагрівального елементу.
Як вибрати проточний нагрівач
Головний показник, від якого потрібно відштовхуватися при покупці такої техніки - продуктивність. Наприклад, для миття рук достатньо витрати 3 літрів в хвилину, щоб вимити посуд потрібно вже близько 5, а прийняття душу зажадає цілих 8 літрів в хвилину. Комфортна температура також може варіюватися. А від цього залежить і підсумкове споживання електрики проточним нагрівачем. Так що в першу чергу визначте, для чого планується застосовувати пристрій.
Також можна відштовхуватися від необхідної потужності. Для цього все одно необхідно дізнатися продуктивність по гарячій воді, і помножити його значення на 2. Вибір нагрівача по потужності хороший тим, що надає можливість розрахувати передбачувану витрату електрики для нагріву.
Крім того, потрібно звернути увагу на додаткові функції:
- захист від перегріву ТЕНа;
- запобіжник від стрибків напруги;
- автоматичний деактиватор при припиненні подачі води;
- клапан від різкого збільшення тиску;
- світлове позначення активності приладу;
- фільтр, що оберігає нагрівач від нальоту і осаду.
Звичайно, чим ширше функціонал пристрою, тим вище його вартість. Важлива і комплектація агрегату. У комплекті поставки повинні бути всі необхідні трубки, фітинги, заглушки, душові насадки, змішувачі або воронки. Тільки в разі надання цих деталей виробником можна гарантувати якісний монтаж і нормальну роботу проточного нагрівача Atlantic. Це, природно, теж вплине на ціну в бік е збільшення. Але саме в цьому випадку варто трохи доплатити, і отримати якісне, надійне і довговічний виріб.
Чи потрібен проточний нагрівач
Відповісти на це питання досить просто. Такий прилад стане в нагоді тільки в тих випадках, коли немає можливості встановити накопичувальний бойлер. Переваги нагрівачів води з баками незаперечні:
- простіші в експлуатації;
- довговічніші;
- в рази економніше;
- безпечніше в експлуатації
І не варто забувати, що проточні водонагрівачі, на відміну від бойлерів, не мають функціоналу очищення і знезараження води, що в умовах низької якості надаваних у нас комунальних послуг є важливим фактором. Фахівці нашої компанії вкрай рекомендують звернути увагу на накопичувальні водонагрівачі, представлені на сайті, а рішення купити проточний - відкласти до повністю безальтернативної ситуації.